SMM -тренди у 2017 році
1. Прямі відеотрансляції. Сенсаційним відкриттям 2004 року став ютуб, а 2017-го – live-відео. Тепер ми можемо переглядати не лише записи, а й проводити прямі трансляції зі своїх телефонів. Найбільшої популярності така опція набула в Фейсбуці та купленому ним Інстаграмі. Тепер за важливими подіями ми можемо слідкувати в прямому ефірі, а деякі з них набирають тисячі й навіть мільйони переглядів. Маєте такий автентичний контент – не втрачайте можливості зацікавити своїх користувачів.
2. Чат-боти імітують бесіду від імені людини чи оператора. В наші часи штучних інтелектів такі функції заміняють людський розум. В мережі Facebook боти стали ефективним інструментом в руках маркетологів. Вони гнучкі у виборі автоматизованих завдань та допомагають збирати інформацію. А відповідати на запитання клієнтів швидко та якісно можуть без допомоги людини. З того часу, як Марк Цукерберг дав дозвіл на використання в месенджері ботів, їх популярність підскочила в рази. Так створився «Chotu». Він спілкується з людьми цілодобово сім днів на тиждень.
3. Соціальний контент, що зникає. Через надмірну увагу до користувачів SMM-спеціалісти утворили занадто багато контенту. Інколи він перетворюється в безперервний потік інформації, що знецінює повідомлення. Тому Snapchat Stories та Instagram Stories – дозволяє стирати контент через добу. Так, це мотивує користувачів переглянути його, поки допис не зник.
4. Соціальні мережі об’єднуються. Безліч дрібних компаній стають менш ефективними, ніж великі. Тому це призводить до злиття соціальних мереж. Наприклад, Twitter тепер володіє Periscope, а Facebook купив Instagram, WhatsApp і Oculus Rift. LinkedIn обійшовся Microsoft у 27 млрд. доларів. Маємо пам’ятати, що зміни завжди дивуватимуть клієнтів, тому потрібно за ними слідкувати.
5. Органічний трафік стає все не доступнішим. Соціальні мережі припиняють хронологічно презентувати дописи й перетворюються у медіа, за які доведеться платити. Це все відбувається через недостачу контенту та простору. Щоб якось подолати таку перешкоду, займіться оптимізацією сторінки, спілкуйтеся через пошту напряму з користувачами. Це дозволить уникнути блокування та фільтрування контенту від Google і Facebook.
6. Автоматизація посилюється. З кожним днем маркетинг стає все більш складним. Ваші конкуренти, що використовують автоматизацію, можуть отримати неабияку перевагу. Тому пильнуйте!
7. Пріоритетність персоналізації. Аудиторія втрачає інтерес до звичайної реклами. Ретаргетінг тепер – один із найпопулярніших методів серед маркетологів. А автоматизовані інструменти дають вам все більше можливостей донести користувачу той допис, який буде цікавий саме йому.
8. Авторитети у соціальних мережах. Тут мова йде про блогерів, що стали дуже популярними останнім часом. Так, бренди оплачують рекламу, що лунатиме з уст блогера – так авторитетна особа радить світу купувати ваш товар.
9. Відкритість бізнесу. Сьогодні приховувати скарги та помилки стало занадто важко, особливо у соціальних мережах. Тому розумніше буде реагувати на них, і робити це – правильно.
10. Роботи та штучні інтелекти. Сьогодні в усіх куточках світу за допомогою соціальних мереж сім мільярдів людей творять контент. І це стає схожим на вибух інформації. Тепер роботи потрібні для того, щоб відсіювати непотрібне з цього виру контенту. До них можна зараховувати пошуковики в Гугл. А штучний інтелект допомагає нам шукати друзів с соціальних мережах, пропонує новини в стрічку, обирає вакансії та зображення. І з часом такі можливості все більше розширюватимуться.